مقدمه:                          

برق يكي از صنايعي است اگر نتوان گفت بيشترين بازار را در جهان به خود اختصاص داده است ولي با اطمينان كامل مي توان يكي از صنايع مهم در جهان مي باشد. در حال حاضر بيشترين بازار كار را در  رشته هاي برق سيستم هاي قدرت به خود اختصاص داده اند كه در اين رشته ها يكي از مهمترين مشاغلي كه دركشور هاي بزرگ دنيا وجو دارد صنعت تابلو سازي مدارهاي فرمان و قدرت مي باشد كه توانسته بازار خوبي را براي افراد ايجاد كند، زيرا تمامي كارخانجات و اداره ها و موسسات و حتي ساختمانهاي بزرگ و كوچك به اين صنعت نيازمندند. امروزه در شهرهاي بزرگ و كوچك كارگاها و شركتهاي زيادي مشغول به كار مي باشند كه توانسته اند افراد زيادي را از نظر شغلي تامين كنند و اين صنعت روز به روز پيشرفته تر مي شود تا جايي كه سيستم هاي كنترل ميكانيكي در تابلوهاي برق كم كم از رده خارج مي شوند و سيستم هاي هوشمند (PLC) توانسته بازار كار را در دست بگيرند و كشور ما نيز در حال توسعه در اين زمينه ها مي باشد ولي هنوز تمامي كارخانجات و شركتها نتوانسته اند اين سيستم جديد را بر روي دستگاه ها و وسايل خود پياده كنند زيرا در كشور ما متخصصان زيادي در اين زمينه وجود ندارند ولي چندين شركت و كارگاه اقدام به توليد اين نوع تابلوي سيستم هوشمند كرده اند و بايد مسئولان توجه بيشتري را به اين مورد داشته باشند.     اهميت موضوع: اهميت و ضرورت اين طرح اين است كه بتوان با نحوه توليد تابلوهاي صنعتي بزرگ و كوچك به منظور توزيع انرژي الكتريكي بعد از خط انتقال به واحد هاي صنعتي آشنا شد. بيان موضوع: برق و سيستم ها قدرت و تابلوهاي آن از مهمترين عوامل به راه افتادن كارخانجات و صنايع و موسسات مي باشد به طوري كه بدون آن نمي توان هيچ نوع توليدي را در يك كشور بدون آن داشت پس بايد آن را جدي گرفت و به آن اهميت زيادي داد.

انواع تابلوها وکاربردآنها

5/5

این تابلو در پستها و سوییچ بردهای توزیع مورد استفاده قرار می گیرد و در سطوح ولتاژی 20 و 33 کیلو ولت طراحی و تولید می گردند و معمولا بصورت چند سلولی مونتاژ می شوند.

تابلوهای فشارمتوسط

مدرس:مهندس توکلی نژاد

5/5

این تابلو معمولا بصورت تیپ می باشند که با نظارت شرکت برق جهت نصب کنتورهای مصرف برق تولید گردیده و در واحدهای کارخانجات و ادارت نصب می گردد.

تابلوهای وسایل اندازه گیری

مراحل کلی ساخت

بطور كلي نوع دستگاههاي استقرار يافته در اين بخش ادوات سنگين فلز كاري مي باشد كه به ترتيب عبارتند از:

گيوتين برش ـ پانچ هاي 12 و 8 تني ـ خم 40 تني از نوع ديجيتالي ـ خم دستي ـ دستگاه مته كاري ـ دستگاه سه كاره برش (خم و سوراخ كاري شمشها) ـ دستگاه جوش 250 A  ـ سنگ فرز.

همه قطعات ابتدا وارد بخش برش شده و به اندازه هاي مطلوب مطابق نقشه درمي آيند. سپس با توجه به فرم و وضعيت مورد نياز براي هر قطعه به بخش هاي پانچ و خم كاري و مته كاري برده مي شود (البته بعضي از قطعات مستقيما به بخش خم كاري مي روند و براي بعضي ديگر ابتدا به بخش پانچ و بعد به بخش خم مي رود و بعضي از قطعات ممكن است يكي از دو حالت فوق را نداشته باشد. كه شرح اين فرآيندها در مراحل بعدي بطور كامل توضيح داده خواهد شد ).

قطعات خارج شده از اين بخش وارد بخش جوشكاري مي شود در اين بخش قطعات مختلف ورودي ، با توجه به نيازشان جوشكاري مي شوند. براي از بين بردن اثر خال جوشها و به منظور يكنواخت كردن سطح فلز در رنگ كاري بخش هاي جوشكاري شده خارجي را به بخش فرزكاري مي برند در اين بخش سطوح جوشكاري خارجي را توسط سنگ فرز صاف مي كنند اين مرحله پايان كار بخش فلزكاري و تأمين يا تغذيه ورودي بخش رنگ كاري مي باشد (ساير اطلاعات مربوط به اين بخش شامل فضاي لازم براي دستگاه ها ـ تعداد اپراتور ـ سرويس كار و مشخصات دستگاه ها در بخش بعدي به تفسير شرح داده خواهد شد).

 

قطعات ساخته شده در بخش فلزكاري پس از پرداخت كاري وارد بخش رنگ كاري مي شود در اين بخش

از رنگ های ساده برای محیط باز و رنگ های چرمی برای محیط  بسته استفاده میشود

پودر رنگ را در داخل دستگاه رنگ پاش ریخته و آن را با ولتاژ 20 kv   بار دار می کنند و بدنه تابلو را به زمین متصل میکنند و عمل پاشش را انجام میدهیم .  

و بعد آنها را از (چنگك) آويزان مي كنيم تا رنگ كمي خود را بگيرد و خشك شود. سپس قطعات نيمه خشك شده را به  (كوره) منتقل مي كنيم و در درجه حرارت  180  0c در مدت 20 دقيقه قرار مي دهيم.

در اين بخش كليه قطعات رنگ آميزي شده با توجه به مكانهايي كه براي آنها مشخص شده به همديگر متصل مي شوند. البته در مونتاژ بدنه به خاطر تلرانسي كه در ساختمان قطعات وجود دارد و همچنين عدم اطمينان پانچ زني در مرحله فلزكاري بعضي از سوراخ كاريها در اين بخش روي قطعات صورت

 مي گيرد كه در بخش فرآيند شرح آنها داده خواهد شد.

 

بدنه و اسكلت مونتاژ شده در بخش مونتاژ وارد اين بخش مي شود و در اين بخش كليه ادوات الكتريكي شامل ، فيوز ـ كليد ـ كنتاكتور ـ رله ـ پريز ـ فتوسل ـ لامپ و شينه ها روي اسكلت داخلي تابلو نصب مي شود و اين اسكلت داخلي ، روي پايه هاي داخلي تابلو نصب مي شود. البته در مورد (شينه هاي الكتريكي) داخل تابلو بايد توضيح داد كه اين شينه ها از (نوارهاي مسي) كه به صورت كلاف هستند در بخش (برش شمش) با توجه به اندازه هاي مورد نياز بريده و خم و سوراخ مي شود و روي آن (وار نيش) قرار مي گيرد سپس مدار توسط تكنسين برق تست مي شود و تابلو تكميل شده به انبار مربوطه منتقل مي شود .

ملاحضات فني پيرامون توليد محصول:

ورقه هاي موردنياز در اين تابلو از (ورقه هاي فلزي روغني) به ضخامت 2mm ساخته مي شود و ابعاد تابلو متناسب با قطعات نصب شده در داخل آن مي باشد بطوري كه در موقع كار اپراتور روي تابلو به راحتي امكان دسترسي به تمام قطعات داخلي آن باشد و همچنين در صورت لزوم بتوانيم قطعات جانبي را به مدار وصل كنيم.

براي ايمني بيشتر اپراتور در هنگام كار بايد در اين تابلو بجز (درب اصلي) ، دربي براي (محافظت شينه ها) نصب شود در اين تابلو (سلولهاي مربوط به روشنايي معابر بايد جدا از (سلولهاي توزيع) در نظر گرفته شود و اتصال سلولهاي توزيع بايد از شينه هاي مسي يا آلومينيومي باشد و مدار روشنايي معابر اين تابلو بايد توسط (كنتاكتور و از فتوسل) فرمان گيرد اين فتوسل روي ديواره كلاهك نصب مي شود.

در قسمت (رنگ آميزي) بايستي نوع رنگ متناسب با شرايط (آب و هوايي) انتخاب شود و حتما عمليات (چربي زدايي) بايد قبل از رنگ آميزي صورت گيرد. نوع ضخامت رنگ استفاده شده هم بايد توجه نمود كه با آگاهي از محل نصب تابلو بين   20-40 ميكرون متغير است.

شينه هاي مورد استفاده در اين تابلو بايد از جنس مس يا آلومينيوم با ضخامت (30*3mm) (طبق استاندارد) انتخاب شود و محلهاي اتصال پس از سوراخ كاري كاملا تميز شده و توسط پيچ و مهره به همديگر متصل شوند تا حداكثر (هدايت الكتريكي) به وجود آيد و شينه ها زياد گرم نشود.

كابل ها در تابلو بايد حتما توسط كابلشو به شينه ها متصل شود.

براي نصب سيم (ارت) بايد حتما شينه مربوطه روي (كفي تابلو) محكم شود.

قطعات بكار رفته در اين تابلو از قبيل كليد و كنتاكتور ـ فيوز ـ رله ـ فتوسل و غيره بايد به نحوي وصل شود كه براي (تعمير) به راحتي در دسترس باشد و از (مارك هاي داراي استاندارد جهاني) تهيه شود.

بمنظور شناسايي محصول بايد نقشه كامل محصول كه شامل مدارات الكتريكي و ساير نكات فني آن است در اختيار متقاضي قرار داده شود تا در (موقع تعمير) راحت تر اقدام شود.

بخش هاي كنترل كيفيت تابلو

در اين طرح توليدي با توجه به حساسيت بخش ها ما دو بخش كنترل قرار مي دهيم .

1 . بخش كنترل مونتاژ بدنه : در اين بخش كليه قطعات و عمليات انجام شده روي آن ها مورد بررسي قرار مي گيرد كه به عنوان مثال : خم ها در زاويه و اندازه طراحي شده بايد باشد و همچنين ابعاد آنها مطابق نقشه باشد و همچنين قطعاتي مانند درب براحتي باز و بسته شده و هيچ گونه درگيري نداشته باشد و كليه قطعات در جاي خود محكم بسته شده و ثابت قرار گرفته باشند .

به طور كلي با توجه به اين مطلب كه ( خطا در ساخت ) قطعات فلزي منجر به مونتاژ نشدن تابلو مي شود . براي تمامي بخش هاي كاري آن نمي توان تلرانس در نظر گرفت ولي به طور كلي براي بخش هاي خم يا اتصالات تا 3 درصد تلرانس مورد نظر است . ضايعات اين بخش قابل قبول و برگشت به سيستم نبوده و جزء ( ضايعات آهني ) تلقي مي شود .

2 . بخش مونتاژ الكتريكي : در اين بخش قطعات پس از تكميل شدن مورد تست قرار مي گيرد كه اين تست شامل كنترل اتصالات بخش فرمان معابر توسط ( اهم متر ) و همچنين كنترل اتصالات شينه ها و اتصالات زمين مي باشد . با توجه به اين مطلب كه جريان تغذيه اين تابلوها بالا مي باشد بايد اين كنترل به دقت صورت گرفته و خطا نداشته باشد . كوچك ترين خطا در اين بخش باعث به خطر افتادن جان افراد و از بين رفتن تجهيزات گران قيمت مصرف مننده ها مي باشد .

قطعات مورد استفاده در اين تابلوها هم بايد استاندارد و داراي برچسب كنترل كيفيت باشد

 

جهت ثبت نام دردوره بر روی گزینه ثبت نام کلیک و یا به آدرس:

دزفول خ طالقانی بین ابوریحان ومیدان فتح المبین مراجعه نمایید.